Peilio naudojimo taisyklės
1. Peilį galima naudoti tik pjaustymui. Nenaudokite jo varžtų atsukinėjimui, kalimui, nes pjovimo briaunos galandimo kampas turi išlikti 15-20 laipsnių. Net menkiausi geometrijos pažeidimai gali stipriai sumažinti peilio vertę.
2. Įprasti peiliai nėra skirti mėtymui. Rankena gali įtrūkti arba lūžti ašmenys. Tam yra specialūs mėtymo peiliai. Net jei peilis gerai pataiko metant į taikinį, nėra garantijos, kad jo galiukas nenulūžtų. Be to, netinkamai ištraukus peilį, galiukas gali būti nulenktas arba nulaužtas. Todėl labai svarbu įrankį naudoti tik pagal paskirtį.
3. Peilis turi visada būti gerai pagaląstas. Naudoti atšipusį peilį yra gana sunku, nepatogu ir vargina. Taip pat nesaugu, nes buku gaminiu tikimybė netyčia persipjauti ar sužaloti kitą žmogų yra didesnė, nei aštriu (kad ir kaip paradoksaliai tai skambėtų iš pirmo žvilgsnio). Kiekviena metalo rūšis, iš kurios pagamintas peilis, taip pat turi jam būdingas galandimo specifikas.
4. Geriau šiek tiek pagaląsti peilio ašmenis, nei laukti, kol jis taps visai atšipęs. Nes tokiu atveju gali prireikti galandimo naudojant specialius įrankius ir specialisto pagalbos, o tai kainuoja nepigiai.
5. Negaląskite peilių ant abrazyvinio disko. Didelis tokio disko greitis labai įkaitina ašmenis, o likusi dalis yra normalios temperatūros. Tai sukuria destruktyvų temperatūrų skirtumą ir neigiamai veikia plieno, iš kurio pagamintas peilis, savybes.
6. Peilis turi būti ne tik nuolat aštrus, bet ir švarus. Norint apsisaugoti nuo korozijos, po darbo būtina nuplauti, sausai nušluostyti, bet ne iš karto kišti į dėklą, o palaikyti ore, kad išgaruotų likusi drėgmė. Tada sutepkite technine alyva. Jei rankena nešvari, peilis gali išslysti iš rankų. Riebią, nešvarią rankeną iš medžio ar beržo žievės nesunkiai nuvalysite terpentinu. Rankeną rekomenduojama periodiškai impregnuoti sėmenų aliejumi.
7. Sulankstomų peilių švara yra viena iš pagrindinių stabilaus veikimo sąlygų, nes užterštumas tam gali trukdyti. Periodiškai jis turi būti suteptas technine alyva. Tepant yra tam tikrų niuansų. Per didelis alyvos ar kito tepalo kiekis mechanizme, priešingai, gali jį užkimšti. Plaukai, dulkės, nešvarumai gali prilipti prie riebalų ir apsunkinti darbą arba net visiškai užblokuoti sulankstomą peilį, todėl jis tampa netinkamas naudoti.
8. Neardykite gaminio, tiek įprastos konstrukcijos, tiek sulankstomo. Surinkimo ir išmontavimo taisyklių nežinojimas gali sukelti žalą ir panaikinti garantiją. Jei to reikia, geriau kreiptis į specialistą.
9. Peilį naudokite labai atsargiai. Visą laiką, kol įrankis nenaudojamas, jis turi būti dėkle. Nors tai ir banaliai skamba, bet daugiausiai nelaimingų atsitikimų įvyksta nerūpestingai paliekant peilį be dėklo arba netinkamai suėmus.